Мій домашній риф 250л

Це не перший мій морський акваріум, але найбільший з тих що я запускав. На ще більший об’єм, нажаль, у мене просто не вистачає місця в квартирі 😀

З самого початку, план був заповнити банку LPS-коралами, але в якийсь момент я більшість із них втратив з неясних причин (коричневе желе на еуфіліях). Прийшлось купувати нові. І так вийшло, що це були переважно нескладні SPS’и. А потім і складні 😀

Стабільність параметрів забезпечується завдяки автоматичній подачі Tropic Marin Balling та автодоливу води що випарилась. Нітрари з фосфатами контролюються рефугіумом з каулерпою. Регулярних підмін зараз не роблю.

Скейп для ціїє банки проектувався з метою створити якомога більше горизонтальних поверхонь, з прицілом на низькорослі LPS (акани, бластомуси). Це мали бути два незалежні, розведені в строни острови, з великим об’ємом негативного простору між ними.

А оболаднання вибиралось якомога більш якісне, таке щоб пережило саму банку. Зі мого особистого досвіду, китайське барахло свою низьку ціну не виправдовує – зачасто приходиться міняти.

Загалом, акваріум себе почуває чудово, переважна більшість коралів демонструє прекрасні темпи росту. За наявності, надлишки коралів з цього акваріума можна придбати тут.

2018 vs 2021

Запущений

05/2018

Об’єм

250л дисплей + 70л самп

Габарити

100x50x50см

Скло

10мм ультрапрозоре

Хардскейп

22кг CaribSea South Seas Base Rock,

14кг Red Sea Ocean Pink Sand

Світло

x5 Reef Brite LumiLite 90см, x2 Reef Brite LumiLite 30см

Циркуляція

x2 Tunze 6055, Sicce Syncra Silent 2.5

Дозуючі помпи

x3 Kamoer X1 PRO2

Скіммер

Nyos Quantum 120

Автодолив

Tunze Osmolator 3155

Сіль

Aquaforest Reef Salt

Макроелементи

Tropic Marin Balling

Мікроелементи

Tropic Marin Iod, Korallen-zucht Iron

Добавки

MICROBE-LIFT Vitamins & Amino Acids

Корм

Ocean Nutrition

2021 рік

В цьому році я остаточно відмовився від T5-ламп на користь LED-балок ReefBrite. Зараз акваріум виглядає краще ніж будь коли раніше. Шикарне світло та стабільність основних параметрів я вважаю основними критеріями такого успіху.

2020 рік

В 2020 році акваріум почав нарешті виглядати плюс-мінус пристойно. В першу чергу (на мій погляд), завдяки переходу на автоматичну подачу балінгу за допомогою трьох помп Kamoer X1 Pro.

2019 рік

Цей рік почався для мене з дінофлягелятів, але був відносно успішним. Корали скоріше росли ніж гинули, але росли вони посеред цианобактерій, діатомових та зелених водоростей.

Із естетичних міркувань додав пісок.

2018 рік

В цьому році акваріум був запущений. Обладнання закуповував поступово, протягом декількох місяців. До появи коралів, використовував прісноводний світильник. Потім зробив саморобний на основі T5-ламп ATI.

Стартував без піску. Дозрівання банки відбувалось непросто. Нитчатка, діатомові, цианобактерії, бактеріальне помутніння, аптазії – було все.

Проект

Проект робив сам, хотілось щоб абсолютно все було по моєму, встало як треба і зійшлось з подальшими планами. Для 3D-моделювання використовував безкоштовний SketchUp.