Індивідуальні консультації

Не ходіть по граблям. Скористайтесь моїм досвідом, щоб не робити помилок самостійно:

  • Запуск моря
  • Оформлення композиції
  • Вибір обладнання
  • Підбір живності
  • Трактування параметрів
  • Вирішення проблем

Вартість

15 хвилин: 200 грн

30 хвилин: 350 грн

60 хвилин: 700 грн

Замовлення

Як до Вас звертатись?
Я зателефоную Вам, коли буду мати час.
Резервний канал зв’язку, якщо не зможу дозвонитись.
Коротко про те що Вас цікавить.

Ви запитуєте

Відповіді на найпопулярніші питання з приводу запуску домашнього морського акваріума

Морський акваріум – це складно?

Залежить від того що з чим порівнювати. Морський рибнік (великий акваріум без твердих коралів) мало чим відрізняється від схожого за об’ємом прісноводного. Міняти воду та кормити рибу – от і все що треба.

Рифовий акваріум (з живими коралами) у догляді схожий на “розігнаний” прісноводний травнік (з подачею CO2 та мікроелементів). Він вимагає постійного контролю параметрів і розуміння основ хімії та біології.

Де брати морську воду?

Вода для морського акваріума готується на основі осмосної (відфільтрованої кранової), з додаванням морської солі. Не косметичної звісно, а акваріумної. Таку сіль продають в профільних зоомагазинах, наприклад тут.

На малих об’ємах, замість осмосу можна використовувати бутильовану воду “для немовлят” – це практично осомос. Інколи в продажу буває вже готова морська вода. Але це – варіант для самих маленьких систем (виходить дорожче).

З якого об’єму краще починати море?

Новачку – до ста літрів. Досвідченим акваріумістам – найбільший із того що можете собі дозволити.

В акваріумі з живими коралами, стабільність – перша запорука успіху. А оскільки у великих об’ємах будь-які зміни відбуваються повільніше, більша система – зазвичай стабільніша за меншу. В ній простіше недопустити виникнення проблем. Наприклад, випаровування води в 30 літрах швидше вплине на її солоність, ніж в 300 літрах.

З іншої сторони, вже допущені проблеми в великих системах виправити ЗНАЧНО складніше, ніж в малих. Наприклад, поміняти 30 літрів води після перекорму – простіше ніж 300. Тому вибір об’єму залежить від того, як часто і наскільки серйозних помилок ви будете припускатись.

Де купити морську рибу та живі корали?

Там же, де і морську сіль та інше профільне обладнання. В Україні налічується не менше десятка зоомагазинів, що тогрують морською живністю.

Більшість коралів та риби привозиться з В’єтнаму, Індонезії та інших тропічних регіонів. Деякі види риб можуть розмножуватись в неволі, але виростити потомство в спільному декоративному акваріумі скоріш за все не вийде.

Як швидко ростуть корали?

Залежить від типу, розміру колонії та умов уримання. Але це не сантиметр на сто років, а значно-значно швидше.

За один-два роки цілком реально перетворити навіть великий акваріум на переповнену підводну оранжерею.

Хто може допомогти з запуском морського акваріума?

Я можу. Звертайтесь, розкажу що і як краще робити.