Найкраща сіль для морського та рифового акваріума

Запускаючи морський акваріум, перше питання що потребує вирішення – на якій солі? На наше щастя, вибір морської солі в Україні існує, але… періодично 🙂 Далеко не всі бренди завозяться регулярно.

Залишитись без солі, коли треба терміново (а у початківців по другому не буває) зробити підміну – серйозна проблема. Тому орієнтуватись треба не на позиціонування чи параметри солі, а її доступність.

Найкраща морська сіль – це улюблена сіль вашого постачальника

В домашньому рифі немає НІЧОГО важливішого за стабільність. А склад сумішей у різних виробників хоч і схожий, але по мікроелементам відрізняється. І може так вийти, що велика підміна на новій солі створить проблему більшу, ніж та, яку ця підміна вирішує.

Тому, вибираючи сіль для свого моря, купувати треба не найдешевшу чи найкращу, а ту що НАЙЧАСТІШЕ ЗАВОЗИТЬСЯ найближчим до вас магазином. І зазвичай, це – та сіль на якій запущені акваріуми вашого постачальника (себе він поставками не обділить). От так от просто.

А параметри, вартість, якість сировини, швидкість розчинення та інші критерії вибору – це другорядне. Вони у всіх пристойних марок (читай, не дешевших за Aquaforest) знаходяться на прийнятному рівні.

Фото: Aquaforest sp. z o.o. sp. k.

Мій досвід

По моєму, однією із найбільш стабільно доступних морських солей зараз є польська Aquaforest Reef Salt. Власне, тому я сам її і використовую. Цю марку продає навіть Розетка!

Причинами такої високої доступності бренду в Україні є невисока закупівельна вартість і нескладна логістика. І якщо купувати Aquaforest ящиками по 25кг, виходить вигідно. Дуже вигідно.

Судячи по іншим продуктам цього бренду, сіль Aquaforest – навряд чи чемпіон по якості. Однак, особисто у мене жодних питань при її використанні ще не виникало. Цілком достойна сіль.

Фото: Tropic Marin

Також можу сміливо рекомендувати Tropic Marin Pro-Reef. Вона, навпаки, є одною із найдорожчих на нашому ринку. Але при цьому – скоріш за все є і найбільш повною за складом. Цей бренд плюс-мінус регулярно завозить moryak.ua і навіть продає її на розвіс.

При використанні Tropic Marin Pro-Reef слід враховувати, що вона має всього 7dkH і розрахована на використання з кальцієвим реактором або баллінг-методом.

Доречі, Tropic Marin Balling я використовую в доповнення до Aquaforest Reef Salt і дуже задоволений результатами ❤️

Ще я мав досвід використання Red Sea Coral Pro. І був би радий на ній зупинитись – чудова сіль. Однак на той час існували серйозні проблеми із поставками (типу, рік чекав), тому був змушений відмовитись від цього бренду на користь Aquaforest.

Та і зараз, не скажу щоб бачив цю сіль на кожній полиці. Тому, не раджу.

Фото: Red Sea

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *