Засіб для експрес-карантину Blue Life Safety Stop

Слава роботам, засіб для експрес-карантину Blue Life Safety Stop нарешті завозять в Україну. Дякую reefkeeper.store!

Воно не лікує рак і навіть не є повноцінною заміною карантину як такого. Але це – краще ніж взагалі нічого.

Чудово пам’ятаю як “весело” було рік тому, коли я вкинув в банку жовтого пінцета одразу з поставки. Не перший же раз, чо – з виду ок. В результаті, десь за тиждень бактеріалка положила все що плавало…

Навіть після цього випадку, карантинний акваріум у мене так і не з’явився, але трохи ума – добавилось. Без обробки, заселяти в акваріум нову рибу чомусь більше не хочеться.

Blue Life USA

Blue Life USA – маловідома американська компанія з буквально десятком продуктів. На нашому ринку толком не представлена.

Окрім засобу для експрес-карантину, відома лінійкою препаратів для боротьби із небажаними гостями Blue Vet Rx (аптазії, цианобактерій, планарій тощо).

Safety Stop

Safety Stop – це, ймовірно, найбільш популярний продукт компанії. Він позиціонується в якості профілактичного засобу проти бактеріальних та грибкових захворювань, а також зовнішніх паразитів. На ринку США існує вже дуже давно – років з десять. У нас – тільки з’явився.

Нічого революційного Safety Stop не містить, два компонента продукту – це звичайні формалін та метиленовий синій. Але їх не треба шукати, зберігати, дозувати, колотити… Дістав з тумбочки, розлив по відрам і готово. За такої доступності та простоти використання, сенсу ризикувати з новою рибою просто немає.

Safety Stop може використовуватись для обробки як прісноводних, так і морських риб – при кожній пересадці між декоративними чи карантинними акваріумами.

Доступність в Україні

Наскільки я знаю, станом на сьогодні Safety Stop можна придбати лише в магазині Reefkeeper.store, за адресою https://reefkeeper.store/safety-stop. І схоже, препарат регулярно доступний для замовлення. Але я б на це не розраховував.

Оскільки продукт, ймовірно, завозять аж із США, його слід купувати із запасом – це одна із тих речей, про яку ніколи не знаєш коли знадобиться. І ціна – не те щоб кусається, можна собі дозволити.

Спосіб використання

  1. НЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ НА БЕЗХБЕТНИХ (коралах, їжаках, морських зірках, крабах)!
  2. Акліматизувати рибу до температури та pH акваріумної води.
  3. В чистих, НЕметалевих контейнерах приготувати дві ванночки з акваріумної води, по п’ять літрів (1 US gallon) кожна. Температуру води у ванночках слід підтримувати незмінною. Також, слід організувати аерацію води в обох контейнерах впродовж всієї процедури.
  4. Вилити в перший контейнер вміст пакету з компонентом А (PART A), а в другий – з компонентом B (PART B).
  5. Помістити рибу в контейнер з компонентом A на 45 хвилин. Або на 30 хвилин, якщо риба перенесла довгий переїзд протягом минулих 72 годин. Переконайтесь що риба не зможе вискочити з контейнера. Не тримати рибу у ванночці більше 45 хвилин.
  6. Уважно слідкуйте за відсутністю симптомів стресу у риби протягом усієї процедури. До таких симптомів відносяться важке дихання, хаотичні руки, перевертання тощо. Якщо риба демонструє признаки стресу, можна скоротити час процедури і негайно перемістити її в контейнер з компонентом B.
  7. Після обробки у розчині з компонентом A, перемістіть рибу в контейнер з компонентом B на 45 хвилин. Продовжуйте слідкувати за симптомами стресу у риби. За їх наявності, процедуру слід перервати. По завершенню процедури, випустіть рибу в акваріум.
  8. Спостерігайте за рибою в акваріумі, переконайтесь що вона почувається нормально і в безпеці. Щоб мінімізувати прояви агресії зі сторони інших риб, їх можна покормити одночасно з заселенням нової риби. Освітлення акваріума слід приглушити на 24 години після заселення.
  9. НЕ ВИЛИВАТИ вміст контейнерів у акваріум! Вміст обох ванночок слід утилізувати за декілька годин після використання.
  10. Протягом цього часу, МОЖНА використовувати ванночки для обробки декількох риб підряд або одночасно.

Мій досвід та висновки

З профілактикою чи без, але сам я намагаюсь звести до мінімуму появу нової риби в своєму акваріумі. Поки що, Safety Stop пригодився мені лише один раз, для лисиці та хепатуса.

Розумію, що вибірка не дуже репрезентативна, але в моєму випадку – все пройшло чудово. Риба перенесла процедури без проблем і з її появою в акваріумі не змінилось абсолютно нічого.

Чого власне і хотілось ❤️