Успішний акваріум – це не банка з крутими коралами, модним обладнанням чи дорогою рибою. Успішним слід вважати такий акваріум що дарує власнику РАДІСТЬ ❤️ Він не диктує умови, не ставить перед фактом, не змушує. Він живе і розвивається в зручному для власника темпі.
Тому, перше правило успішного акваріума з живими коралами – НІЯКИХ живих коралів перші півроку.
Живі корали – це найдорожче та найскладніше з того що можна купити в морський акваріум. В молодій банці, та щей за відсутності досвіду, вони зазвичай створюють скоріше проблеми, ніж радість. Починати з них – безглуздо. Ну, тобто… Не те щоб я був проти безглуздих вчинків, але вони мають приносити задоволення 🙂 За такі гроші – довше ніж один свіловий день 🤣
Звісно, ми завжди хочемо всього і по швидше, але такий шлях не приведе до успіху в цьому хобі. В рифовому акваріумі швидко відбуваються лише погані речі.
Простенький нанік на 30-60 літрів БЕЗ коралів або з найбільш невибагливими із них – це ЧУДОВИЙ старт для початківця. Найкращий. Ніяких заумних фільтрів, дорогого освітлення, складної хімії. Банка з камінцями, регулярні підміни і трішки терпіння – рецепт успіху новачка.
Акваріум – не спорт. Нема потреби ставити собі захмарні цілі. Ним потрібно НАСОЛОДЖУВАТИСЬ. Радіти йому. Завищені очікування рідко в цьому допомагають (по собі знаю 😂). А живі корали на старті – це дуже абміційно.
Правильні цілі для власника першого морського акваріуму:
- Навчитись правильно засолювати та регулярно міняти воду. Один-два рази на місяць, 20-100% в залежності від об’єму
- Навчитись не перекормлювати рибу. Дорослому клоуну достатньо 2-3 гранули 1-2 рази в день
- Звикнути тестувати воду щонайменше раз на місяць. В першу чергу сольоність та нітрати
- Зрозуміти що воно вам ДОСІ треба 🙂
І тільки потім – піднімати ставки, якщо хочеться. А тим часом, можна зайняти себе чимось іншим – в морському акваріумі навіть без коралів стільки всього відбувається! 🙂